Добавити у Вибране Історія курортуЛікувальні факториМедконсультантКорисна інформаціяЛітотрипсіяФотогалерея
Ваші питання
Ласкаво просимо в Трускавець!  Добро пожаловать в Трускавец!  Zapraszamy do Truskawca!
  М  Е  Н  Ю  :
  Про агенцію
  Санаторії, вілли
  ЦІНИ, ЦІНИ, ЦІНИ
  Замовлення і оплата
  Б Р О Н Ю В А Н Н Я
  Як добратися
  Трансфери, ціни
  Знижки, акції
  Контакти
  На головну
 
Питання, ціни, консультації
по ICQ  318894226
по Skype  Подзвонити в агенцію nacmed.truskavets
За телефонами:
+380 3247 5-00-82
+380 67 921-23-04
+380 67 672-76-32
+380 93 132-23-34
+380 50 596-64-20
По e-mail:
office@truskavets.in.ua
 
Трансфер. Ціни.

 
Погода в Трускавці
Про погоду і клімат в Трускавці
 
Дроблення каменів
(Літотрипсія)
 
Бальнеологічний курорт Трускавець
З  ІСТОРІЇ  КУРОРТУ  ТРУСКАВЕЦЬ

         Трускавець - самобутній і винятково привабливий бальнеологічний курорт України. Він розкинувся в мальовничій долині з півночі від передгір'я Східних Карпат на висоті 350 м. над рівнем моря. Це місто дивної природної краси і кришталево чистого повітря, що розташований між чарівних пологих лісистих схилів і швидких рік. Курорт знаходиться на відстані 100 км на південь від м. Львова і за 90 км. від західного кордону України. Залізниця зв'язує його з найбільшими індустріальними центрами країн СНД і Прибалтики. Між Трускавцем і Львовом курсують електропоїзди, автобуси і маршрутні таксі. В Львові є міжнародний аеропорт. На території Трускавця зосереджені великі запаси підземних мінеральних вод з 14-ти природних джерел і покладу гірського воску - озокериту. Курорт дуже популярний. Щороку на лікування і відпочинок приїжджає близько 300 тисяч чоловік із всієї України і з-за кордону.  З історії курорту. Перший письмовий спогад про Трускавець датується 1469 роком. Археологічні знахідки і зокрема римський бойовий чекан, датований I - століттям нашої ери свідчать про те, що територія Трускавця могла бути ареною запеклих боїв готів у союзі з прикарпатськими племенами на чолі з карпами - з одного боку, і легіонами Римської імперії - з іншої. Назва міста (Трускавець) дотепер викликає суперечки істориків. Одні вважають, що Трускавець - це видозмінена форма польського слова truskawka - полуниця. Але полуниця з'явилася в Європі тільки після 1712 року і була привезена з Чилі французьким офіцером Фрез’є. А назва міста вперше зустрічається вже в X- столітті. Інші вчені, і на це є більш вагомі підстави, думають, що на назву міста вплинула литовська мова. По литовськи druska - це сіль, а Прикарпаття - відомий центр солеваріння. З цим промислом зв'язано багато назв сіл Львівської області: Стара Сіль, Ясениця Сільна, Солець, Солонсько. На користь цього варіанту свідчать тісні міждержавні відносини Галицько-Волинського князівства і Великого Князівства Литовського XIII-XV століть. 
            Датою же офіційного заснування бальнеологічного курорту вважається 1827 рік, коли тут було споруджене приміщення на перші 8 ванн. Хоча лікувальні властивості трускавецьких вод були відомі давним-давно, уперше їх описав королівський лікар Войцех Вічко в 1578 році. Габриель Жончинськи, автор підручника "Гісторія натуральна", що був виданий у 1721 році, вказав, що в Трускавці й інших селах Дрогобичини добували нафту, а воду, що її супроводжує, селяни пили для лікування багатьох хвороб. Перші серйозні роботи провели тут німецькі вчені Н.Фіхтель і Б.Хаке. Станіслав Сташиц у невеликій роботі, що вийшла в 1805 році, писав, що крім солі тут добувають озокерит і нафту, з якої шляхом перегонки одержують гас, використовуваний для освітлення вулиць. І це - на початку XIX століття ! Хімічний аналіз мінеральної води "Нафтуся" уперше зробив львівський учений, аптекар і хімік Теодор Торосевич у 1836 році. Цей знаменитий учений більше відомий винаходом гасової лампи. У цей час зростає значення Трускавця в Австро-Угорській імперії. У 1892 році побудоване приміщення для інгаляцій системи Вашмута. І цим Трускавець став на рівень таких курортів європейського значення як Рихенгаль і Вісбаден. Будуються готелі, вілли, пансіонати. У 1900 році був відкритий пам'ятник Адамові Міцкевичу. Розростається інфраструктура, будується нова водолікарня, прокладається окружна дорога. Окремо варто виділити діяльність Раймонда Яроша. У 1911 році Трускавець переходить у руки союзу, їм очоленого. Новий хазяїн відразу починає європеїзацію курорту. Першою справою він електрифікує Трускавець. Тепер за допомогою електрики освітлювалися не тільки курортні приміщення і приватні вілли, але навіть вулиці і територія парку. Ще в 1909 була побудована залізниця з маленькою станцією, а вже в 1912 році будується новий вокзал. Трускавець був безпосередньо зв'язаний залізницею як зі Львовом так і з Віднем, Краковом, Познанню, Прагою, Варшавою, Берліном. У 1913 році за великі успіхи, досягнуті в розвитку курорту - його лікувальної бази, благоустрою і будівництва - Трускавець був нагороджений Великою золотою медаллю. А темпи змін були дійсно дуже високими. Той, хто пропустив кілька сезонів, приїхавши в Трускавець уже його не пізнавав. На Помірках було оснащено по всіх європейських стандартах купальне озеро, побудовані корти, спортивні площадки. Береги озера були посипані золотавим морським піском. 17 серпня 1929 року освячений і відкритий музей природних наук. 
            На нещастя, з його найбагатшої колекції майже нічого не залишилося після приходу радянських військ у 1939 році його експонати частково передали в Дрогобич, а частково просто розкрали. Одну з колекцій завантажили в контейнер і кудись вивезли. Про розвиток же курорту свідчать цифри. Якщо в 1923 році було 6080 відпочиваючих, то в 1927 році кількість гостей різко зросло до 12633 чоловік. У 1931 році було 14659, то сезон 1933 року позначився просто фантастичною для тієї пори цифрою - більш 17000 відпочиваючих. Це, відповідно, вимагало нового будівництва. Одним із шедеврів Трускавця стала побудована в 1928 році вілла "Гопляна". Вона виконана в народному (закопанському) стилі, що був на той час дуже популярний у Польщі. Цей стиль заснований на традиційному дерев'яному будівництві карпатських горян. У цьому стилі побудовані не тільки безліч шедеврів дерев'яної архітектури в Закопане (польський гірськолижний курорт у Бещадах), але і кілька кам'яних будинків у Варшаві. У цій дивовижній будівлі Яроши приймали в 30-х роках минулого століття посла США в Польщі, президента Туреччини, президента Естонії Костянтина Петца і багатьох інших почесних гостей. Зараз тут знаходиться музей Народного художника України Михайла Біласа. Раймонд Ярош помер у 1936 році. Після його смерті курортом керував його син Роман аж до вересня 1939 року. І тільки в 1950 році Трускавець одержує міський статус, а в 1952 - статус всесоюзної оздоровниці. Динаміка розвитку курорту спала ненабагато. Так у 1950 році приїхало 54000 відпочиваючих, у 1965 - 150000 чоловік. Через 10 років їх було вже більш 200 тисяч, а в період 1985-1990 р. у Трускавець щороку приїжджало більш 350 тисяч чоловік. Таким чином, Трускавець перетворився в один з найбільших центрів індустрії здоров'я. Курорт може приймати щороку до 400 тисяч чоловік. 

 
 
Курси обміну валют:
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
МедПалас.
VIP-клас.

Найкращий медичний центр України.
 
Наші партнери:   Lada Reisen, Germany. Лада-Рейзен, Німеччина   ЗАТ Трускавецькурорт   Польська асоціація туризму, Polska Izba Turystyki   Міжнародна організація бальнеології і курортології   Всеукраїнська асоціація фізіотерапії та курортології   SPA Travel, Germany. СПА Тревел, Німеччина   Karvan Tourizm, Azerbaijan. Карван Туризм, Азербайджан    

Copyriht ©, Dr.V.Yatsyuk, 2004-2014, Truskavets SPA Travel Agency v. 3.02
При цитуванні, копіюванні і передруку активне посилання на www.truskavets.in.ua є обов'язковим.

Rambler's Top100         Яндекс.Метрика